سوالی دارید؟ تماس بگیرید: ۰4135571698 (10 الی 22)

ربات‌های معاملاتی ضعف صرافی‌های غیرمتمرکز را هدف قرار داده‌اند

 
ربات‌های معاملاتی ضعف صرافی‌های غیرمتمرکز را هدف قرار داده‌اند

تحقیقات اخیر Cornell Tech نشان می‌دهد که پلتفرم‌های معاملاتی غیر متمرکز(DEX) مورد سوء استفاده‌ی ربات‌ها قرار می‌گیرد و به این شکل سودجویان سالیانه میلیون‌ها و یا احتمالا میلیارد‌ها دلار از معاملات روزانه به‌دست می‌آورند.

در برخی موارد پرداخت کارمزد‌های بالا برای تعیین اولویت تراکنش‌های خاص، تهدید امنیتی برای کل بلاکچین ایجاد می‌کند. بر اساس این گزارش:

 

همانند معامله‌گران پرسرعت Wall Street این ربات‌ها ضعف صرافی‌های غیر متمرکز را هدف قرار می‌دهند و با پرداخت کارمزد‌های بالا و بهینه‌سازی زمان تاخیر شبکه به اهداف خود می‌رسند. یعنی سبقت جستن و بهره‌برداری از کاربران عادی و معاملات غیر متمرکز(DEX) Cornell Tech Report

محققان ۱۸ ماه را صرف ردیابی معامله‌گران در شش صرافی غیر متمرکز کرده‌اند، آن دریافتند که ربات‌ها از ویژگی تاخیر زمانی در این صرافی‌ها برای اجرای سریع معاملات نسبت به کاربران(انسان‌ها) استفاده می‌کنند.

فلیپ دائین(Philip Daian)، نویسنده‌ی گزارش این مطالعه و دانشیار دانشکده‌ی علوم کامپیوتر در Cornell Tech اظهار داشت که در سیستم‌های سنتی کاربران از طریق یک کارگزار(مثلا صرافی بایننس) و یا بر پایه‌ی اعتماد معامله می‌کنند.

وی گفت: با این وجود، در سیستم‌های غیر متمرکز کارگزار توسط تکنولوژی بلاکچین جایگزین می‌شود، که همانند سیستم واسطه‌ی قابل اعتماد به نظر می‌رسد اما بخش‌های متفاوت زیادی در بلاکچین وجود دارد که قابل دستکاری است. بنابراین باید در زمینه‌ی خدماتی که بلاکچین به شما ارائه می‌دهد بسیار محتاط باشید.

دائین اظهار داشت که ماینر‌های رمزارزی قدرت عظیمی در اختیار دارند و قادرند کارمزد‌های بالایی را برای اولویت‌بندی معاملات خاص بپذیرند، این ویژگی کل سیستم را آسیب‌پذیر کرده است. آن‌ها ممکن است زنجیره‌ی بلاکچین را به منظور سرقت دارایی‌هایی که قبلا تاییدیه‌ی شبکه را دریافت کرده است، بازنویسی کنند.

لازم به ذکر است که ماینر‌ها برای اجرای این فعالیت مخرب، باید هش‌ریت غالب شبکه را به‌دست آورند. با وجود هزینه‌ی بالای اجرای حملات ۵۱ درصد، این حملات در سال گذشته افزایش یافته است.

نظر شما در رابطه با آسیب‌پذیری صرافی‌های غیر متمرکز چیست؟ آیا این صرافی‌ها خواهند توانست با ربات‌های سودجو مقابله کنند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.